неділя, 13 грудня 2009 р.

Нюрнберзький процес – це не суд Божий


Як на мене, то цікава думка доцента Київського національного університету ім.
Т. Шевченка, кандидата історичних наук, Івана Патриляка.


Процес переможців над переможеними не може бути справедливим. Адже ті ж самі злочини, які здійснювала німецька армія, скоювала і англійська, і американська армії. Я вже не говорю про радянські збройні сили. У роки війни всі армії були злочинними.

У тому ж Нюрнбергзі застосовувалися тортури. Про це теж варто задуматися.

Тортури відносно обвинувачених у військових злочинах застосовували й американські слідчі. З цього приводу свого часу навіть був скандал в Конгресі США. А що вже робили СМЕРШівці, наприклад, який-небудь там товариш Бурєшніков? Інакше допитувати вони не уміли.

Тому виникає питання: що з визнаних Нюрнберггом достовірними відомостями дійсно є такими? І де гарантії того, що це швидше за все не вигадки.

Тут потрібно взяти до уваги і світову єврейську громадськість, що сказала, що це все правда і всякий, хто суперечить цьому – посібник нацистів.

Я наведу приклад. В кінці 80-х рр. Папа Іван Павло II відвідав Освенцім і встановив там пам’ятний хрест на згадку про католицьких священиків і ченців, замучених до смерті на території табору. Єврейські спільноти обурилися. Вимагали зняти цей хрест. Мовляв, там постраждали лише євреї. Вони загрожували замалювати хрест і пам’ятний знак зірками Давида. Конфлікт було вирішено лише в 2005 році, він тривав впродовж 20 років. Які поляки!? як вони могли постраждати від нацистів? Розумієте, яка логіка.

Я розумію, що за такі слова мене можуть переслідувати, в т. ч. в судовому порядку. У деяких країнах світу за це передбачена кримінальна відповідальність.

Сказали: не можна, не чіпати, а хто говорить інакше, той нацист. А те, що по самому Нюрнберзькому процесу потрібно провести ще один процес, це вже нікого не цікавить. Що сторони, які влаштували Нюрнберзький процес, заздалегідь змовилися не піднімати цілий ряд хворобливих для них тем.

Радянський Союз попросив не чіпати пакт Молотова-Риббентропа 1939 року, стверджуючи, що війну почав саме Гітлер, а не СРСР. Не піднімалася тема Катині. Не піднімалося питання масових розстрілів 1939-1941 рр. в Західній Україні і Західній Білорусії.

Британці та американці умовили не чіпати історію Мюнхенської угоди 1938 років, стверджуючи, що «це не має значення». Не чіпати питання знищення Чехословаччини.

Великобританія просила не піднімати те, що вона самовільно потопила весь французький флот, аби він не дістався німцям. Ви собі можете це уявити? 2 000 французьких моряків пішло на дно. Їх кораблі торпедували без попередження.

Не піднімалися питання знищення мирного населення Німеччини. І я вже не говорю про Хіросіму.

Природно, нацисти були злочинцями. Але від того, що Гітлер був людожером, ні Черчилль, ні Рузвельт не стали вегетаріанцями. Від того, що німецька армія скоювала злочини, їх не перестали здійснювати інші армії. І те, і те було ненормальним. Війна – це завжди ненормально.

Від себе хочу додати, що ці історичні описи ще раз нам зображують, що розуміння ідеального поняття добра та зла, в гріховному людскому розумінні слів, не існує.
Є лише єдине добро, яке виявив нам Господь у Ісусі Христі, Який і буде судити всіх Останього Дня. Тримайтесь Його живого Слова і майте мир Божий в сердцях.